Ładowanie…

Zdrowe odżywianie – jadłospis

Coraz więcej osób zaczyna poważnie interesować się kwestiami związanymi ze zdrowym odżywianiem. To zjawisko stało się tak popularne najprawdopodobniej przez wszechobecnych w Internecie trenerów personalnych, zachęcających do zdrowego trybu życia, czy idealne ciała, które widzimy codziennie na Instagramie. Należy pamiętać, że zdrowy tryb życia może tak naprawdę wyglądać nieco inaczej, niż ten, który widzimy w internecie. Jeśli Ty także chcesz wdrożyć do swojego jadłospisu więcej zdrowych produktów, ale nie masz pomysłu na wprowadzenie zmian – zapraszamy do lektury!

Czemu warto zacząć zdrowo się odżywiać?

Czy w ogóle opłaca się zmieniać swoje nawyki żywieniowe? Czy w Twoim życiu są realne szanse na zmiany? Czy nie stracisz motywacji szybciej, niż ją zdobyłeś? Jeśli tylko uwierzysz w swoje możliwości, i nie postawisz sobie celów wychodzących ponad Twoje możliwości, to jak najbardziej warto wprowadzić zdrowy tryb życia do Twojej codzienności! Czemu? Odpowiedź na to pytanie jest niemal oczywista  -dla Twojego własnego szczęścia, zdrowia i samozadowolenia.  Być może w tym momencie nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak to, co spożywasz, wpływa na Twoje samopoczucie , wygląd cery czy włosów, a nawet zdrowie. Kiedy zaczniesz zwracać większą uwagę na to, co jesz, zobaczysz sam, jak poprawi się jakość Twojego życia. 

Czy Ty także zdecydujesz się na wprowadzenie znaczących zmian w Twoim życiu? 

Co powinno znaleźć się w moim nowym, zdrowym jadłospisie?

Stało się – podjąłeś tę świetną decyzję o wprowadzeniu zmian w swoim życiu. Jeśli zastanawiasz się, jak możesz zmienić swoje codzienne nawyki żywieniowe, by poprawić jakość swojego życia, spieszymy Ci z odpowiedzią!  Wbrew pozorom, jadłospis, w którym znajdą się zdrowe produkty, nie jest taki trudny do ułożenia – zastąp fast foody pełnowartościowymi posiłkami. Słodkie napoje zamień na wodę z cytryną.  Niech od teraz Twoimi przekąskami nie będą ciasteczka, a owoce – takie jak lubisz – banany, maliny czy jabłka.

Z pewnością znajdziesz wśród zdrowych przepisów takie, które szczególnie przypadną Ci do gustu.
Nie bój się zaprosić do swojego jadłospisu więcej kaszy, ryżu czy zielonych warzyw – te podziałają na Ciebie wręcz cudotwórczo!  Pamiętaj także o odpowiednim bilansie kalorycznym. Jeśli chcesz schudnąć, powinieneś zjadać nieco mniej kalorii, niż dotychczas . Jeśli natomiast chcesz zbudować tkankę mięśniową – wprowadź do swojej diety więcej białka, i nie zapomnij uzupełniać kalorii, które spalasz.

Życzymy powodzenia w osiąganiu wymarzonej sylwetki!

Autor

  • Absolwentka wydziału filologii, a z zawodu programistka. Stawia na ciągły rozwój i chętnie uczy się nowych rzeczy. Twierdzi, czasami ma wszystkiego dość i wtedy wybiera się na piesze wędrówki górskie.