Ładowanie…

Dwa sposoby na zarabianie na kryptowalutach w dobie korona wirusa.

Pandemia zmieniła zasady gry, nie tylko dla biznesu, ale praktycznie dla każdego. Słowa kwarantanna i praca zdalna stały się powszechne. Te firmy, które nie były w stanie przestawić się na pracę zdalną, poniosły straty lub zostały całkowicie zamknięte.

Większość gałęzi przemysłu nadal znajduje się w fazie schyłkowej. Większość ludności jest zmuszona pozostać w domach ze względu na surowe środki kwarantanny. I mimo pomocy społecznej wiele z nich przynosi straty lub nawet stoi na skraju bankructwa.

Co możesz zrobić, jeśli jesteś zmuszony pozostać w domu, Twoje pieniądze się kończą, a kwarantanna nie dobiegła końca? Jest wyjście! Oto 6 sposobów na zarabianie na kryptowalutach z zacisza własnego domu.

Metoda 1 – HODL

Minęła już ponad dekada odkąd Satoshi Nakamoto wymyślił Bitcoina, który do dziś pozostaje pierwszą i najpopularniejszą kryptowalutą. Stosunkowo niedawno, bo wiosną 2021 roku, wartość pojedynczego bitcoina przekroczyła 63 000 dolarów i pomimo obecnego spadku do poziomu 38 000 dolarów, wielu ekspertów przewiduje wzrost wartości BTC w dłuższej perspektywie.

Nie namawiamy do tego, aby wierzyć ekspertom na słowo, ale prosimy o spojrzenie w przeszłość – w maju 2015 roku średnia cena za BTC wynosiła 240 dolarów. Ponad 200-krotny wzrost cen w ciągu 7 lat! Taka historia stała się podstawą do stworzenia jednej z najpopularniejszych strategii zarabiania na kryptowalutach – HODL. Nazwa, pochodząca od parafrazy angielskiego czasownika „hold”, oznacza, że jak już kupisz bitcoina, to nie sprzedawaj go, bo jego wartość będzie stale rosła.

Podobna strategia może być uzasadniona w przypadku eteru, drugiej po bitcoinie najcenniejszej waluty, której wartość w ciągu roku wzrosła ze 130 dolarów do 4000 dolarów.

Jednak wartość tych kryptowalut jest już bardzo wysoka i nikt nie może zagwarantować, że po nabyciu upragnionego aktywa, nie zacznie ono tracić na wartości.

Metoda 2 – szukaj obiecujących aktywów

Od czasu powstania bitcoina pojawiło się wiele innych rodzajów kryptowalut, z których każda ma swoje własne cechy. Niektóre z nich są bardzo technologiczne, a niektóre zawdzięczają swoją cenę tweetom znanych osób. Nie będziemy zagłębiać się w przyczyny, a jedynie podamy przykłady, jak niektóre kryptowaluty rosły w ciągu roku:

  • ADA – blockchainowa kryptowaluta Cardano, uruchomiona w 2017 roku w maju 2020 roku była warta około 5 centów, podczas gdy obecnie jest warta ponad 2 dolary!
  • DOT – Polkadot blockchain kryptowaluta, uruchomiona w październiku 2020 roku z wartości 4$ jest obecnie warta około 40$!
  • SOL – kryptowaluta blockchain Solana – jeszcze w czerwcu jej cena wynosiła około 60 centów, a obecnie przekracza 55 dolarów.

To, co łączy wszystkie te kryptowaluty, to solidne podstawy technologiczne ich blockchainów, nie licząc kontrowersyjnej sytuacji z Dodgecoinem, kryptowalutą stworzoną dla zabawy, którą Elon Musk wprowadził na rynek za pomocą tweetów z wartości pół centa na początku roku do imponującego poziomu pół dolara w chwili obecnej. Rada może być tylko jedna – oceniaj przewagi technologiczne młodych projektów i kupuj niedowartościowane tokeny, ale nie zapominaj, że taka strategia może Cię zarówno wzbogacić, jak i zbankrutować.

Autor

  • Absolwentka wydziału filologii, a z zawodu programistka. Stawia na ciągły rozwój i chętnie uczy się nowych rzeczy. Twierdzi, czasami ma wszystkiego dość i wtedy wybiera się na piesze wędrówki górskie.

2 komentarze do „Dwa sposoby na zarabianie na kryptowalutach w dobie korona wirusa.

  1. Bitcoin to król kryptowalut, ale obecnie jest zbyt drogi. Wole zainwestować w obiecujące altcoiny. Może ethereum będzie dobrym pomysłem?

  2. Kryptowaluty to przyszłość! Popatrzcie tylko na rosnącą inflację i wyciągnijcie wnioski. Bitcoin już dawno osiągnął tai poziom, że interesują się nim nawet poważni gracze.

Możliwość komentowania została wyłączona.