Ładowanie…

Co lepiej warto kupić – szeregówkę, czy mieszkanie?

Kupno domu lub mieszkania to bardzo ważna sprawa. Jest to zakup, który często wiąże się także z braniem kredytu na długie lata. Dlatego też trzeba się nad tym bardzo poważnie i długo zastanowić nad tym, czy chcemy mieszkanie, czy dom lub szeregówkę.

Co lepiej kupić – szeregówkę czy mieszkanie? 

Zanim zdecydujemy się na zakup domu lub mieszkania trzeba sobie odpowiedzieć na parę pytań. Czy wolimy żyć w mieście, czy na wsi? Czy jeśli mieszkanie, to na którym piętrze, jaki metraż. Czy nie przeszkadza nam to w mieszkaniu, że będziemy mieć różnych sąsiadów za ścianą? Dzięki takim pytaniom będziemy mogli na kierunkować się na to, czy wolimy dom, czy mieszkanie. Gdy jednak chcemy dom, to musimy się zastanowić, czy zależy nam na jednorodzinnym domku, czy tak zwanym szeregówką. Taka szeregówka jest połączona z innym domem, dlatego także musimy się liczyć z tym, że możemy trafić na różnych sąsiadów. W domku wolnostojącym jednorodzinnym mieliśmy ciszę i spokój oraz nie graniczylibyśmy ścianą z sąsiadami. Dlatego przed takim wyborem domu trzeba sobie odpowiedzieć, które kwestie są dla nas najważniejsze. Nie należy się kierować tylko aktualnym trendem.

Jakie są zalety i wady szeregówki? 

Gdy zdecydujemy się na szeregówkę, to przede wszystkim mamy większą swobodę w takiej zabudowie niż w bloku. Z wad można wymienić to, iż mimo wszystko słychać przez ściany sąsiadów. Jednak, gdy mieszkamy w takim domu, to mamy większy komfort niż w bloku. Z zalet trzeba wymienić również oszczędność. Takie szeregówki są o wiele tańsze niż kupno domku wolnostojącego jednorodzinnego. Kolejną zaletą jest także garaż w szeregu. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o miejsce parkingowe. Wadą może być to, że takie domy mało różnią się między sobą. Nie ma także żadnej możliwości rozbudowy takiego domu.

Przed zakupem domu lub mieszkania warto, jest przejrzeć kilkanaście ofert jednego i drugiego rozwiązania, by mieć pewność, że nasza decyzja będzie odpowiednia. Przeważnie na kupno domu musielibyśmy brać także kredyt, dlatego tym bardziej musimy przemyśleć decyzję, która opcja jest dla nas dogodniejsza, czy mieszkanie, czy szeregówka.

Autor

  • Absolwentka wydziału filologii, a z zawodu programistka. Stawia na ciągły rozwój i chętnie uczy się nowych rzeczy. Twierdzi, czasami ma wszystkiego dość i wtedy wybiera się na piesze wędrówki górskie.

2 komentarze do „Co lepiej warto kupić – szeregówkę, czy mieszkanie?

  1. Nie wiążę przyszłości z szeregówkami. Niestety uważam, że są one zbyt ciasne. Własny dom zapewni mi komfort i potrzebne miejsce.

  2. Zabudowa szeregowa? Nigdy w życiu. Jest ciasno i brzydko. Na dodatek wszystkie domy budowane na jedno kopyto. Można się pomylić nocą.

Możliwość komentowania została wyłączona.