Ładowanie…

Biurka elektryczne – twoje zdrowe miejsce pracy

Wady kręgosłupa, bóle ramion i nadgarstków, szczypiące oczy. Wszystkie te dolegliwości biorą się między innymi z niedostosowania miejsca pracy do potrzeb użytkownika. Biurko elektryczne stanowi gwarancję zdrowia i komfortowej pracy.

Biurko elektryczne – dla kogo?

Elektrycznie regulowane biurko stanowi niebagatelną pomoc dla osób wykonujących pracę siedzącą. Stanowi ono znakomite rozwiązanie:

• dla pracowników biurowych – w firmie i podczas pracy zdalnej
  • dla dzieci – twoje pociechy rosną jak na drożdżach i kupowanie im co jakiś czas nowego biurka wiąże się z wydatkami i dodatkowym czasem, który musisz poświęcić. Biurko elektryczne możesz regulować w zależności od wzrostu dziecka.
  • dla krótkowidzów – biurko elektryczne jest gwarancją komfortu dla ich wzroku, gdy mogą ustawić je w ten sposób, by oczy znajdowały się dokładnie na wysokości monitora
  • osób ze skoliozą i innymi problemami z kręgosłupem – już nie muszą się garbić by móc wygodnie zasiąść do pracy
  • graczy pragnących oddawać się swojej rozrywce w optymalnych, komfortowych warunkach.

Jakie funkcjonalności oferują biurka elektryczne?

Aby biurko elektryczne mogło być gwarancją zdrowia, często oferuje się do niego dodatkowe wyposażenie takie jak:

• podświetlenie,
  • organizery lub węże kabli,
  • systemy antykolizyjne,
  • systemy regulacji nachylenia blatu.

W jaki sposób biurka elektryczne wpływają na zdrowie?

Dzięki możliwości regulowania konta nachylenia i wysokości blatu, możesz przyjąć poprawną postawę ciała i uniknąć problemów z prawidłowym krążeniem krwi, napięć i skurczy mięśniowych czy też napięciowych bólów głowy. Dzięki poprawnej, wyprostowanej postawie w miejscu pracy, zmniejszy się twoje uczucie senności po posiłkach, a zwiększy spalanie kalorii.

W przypadku wielu schorzeń kręgosłupa lekarze zalecają unikanie postawy siedzącej. Wiele osób, szczególnie w podeszłym wieku, a czynnych zawodowo decyduje się wówczas na pracę na specjalnych biurowych klęcznikach lub na stojąco. Biurko elektryczne stanowi wówczas znakomite rozwiązanie.

Dla pracodawcy zainstalowanie w biurze biurek elektrycznych jest gwarancją zdrowia i dobrego samopoczucia jego pracowników.

Warto więc przetestować biurka elektryczne. Komfort pracy i zdrowie, jakie zachowujemy dzięki nim są nie do przecenienia.

Autor

• Absolwentka wydziału filologii, a z zawodu programistka. Stawia na ciągły rozwój i chętnie uczy się nowych rzeczy. Twierdzi, czasami ma wszystkiego dość i wtedy wybiera się na piesze wędrówki górskie.

2 myśli na temat “Biurka elektryczne – twoje zdrowe miejsce pracy

1. Myślę, że elektryczne biurko pomoże mi w końcu przy moim wysokim wzroście. Niestety klasyczne meble są dla mnie zbyt małe. W przyszłym tygodniu jadę kupić biurko z regulacją.

2. Od dziecka zmagam się z wadą kręgosłupa i elektryczne biurko to dla mnie wybawienie. Wreszcie mogę wyregulować wysokość co sprawia, że nic mnie już nie boli.

Możliwość komentowania została wyłączona.