Polskie satelity – telekonferencja z Panem T. Zawistowskim z CBK PAN

Konferencje Comments Off
W dniu 8 marca 2016 r. uczniowie klasy IIc Gimnazjum nr 1 z Lęborka – biorący udział w projekcie Pan Stanisław – uczestniczyli w telekonferencji z panem mgr inż. Tomaszem Zawistowskim z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie, kierownikiem projektu BRITE-PL.
Pan Zawistowski opowiedział uczniom jak tworzy się satelity, jak wyglądają i ile trwa ich budowa. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o pierwszych polskich satelitach naukowych Brite-PL1 Lem i Brite-PL2 Heweliusz.
Po telekonferencji zainteresowani tematem uczniowie zadawali Panu Tomaszowi wiele ciekawych pytań. Była to dla uczniów wspaniała żywa lekcja, która zachęciła ich do pogłębienia swojej wiedzy na temat satelitów i całego kosmosu.