Nasi nauczyciele w Cornwallis Academy w Wielkiej Brytanii

Microsoft Comments Off

W ramach programu Innowacyjni Eksperci Microsoft, dwójka naszych nauczycieli została zaproszona do eksperymentalnej szkoły Cornwallis Academy. Mnóstwo inspiracji i innowacyjnych rozwiązań dla naszej lokalnej edukacji :) Cornwallis Akademia jest to szkoła  uczniów w wieku 11 – 18  z rozszerzonym programem nauczania . Program obejmuje  place edukacyjne , specjalistyczne centrum Sixth Form i sztuki sceniczne. Istnieją również studia muzyczne i plastyczne, hi- tech  oraz  specjalistyczne i wyjątkowe  obiekty sportowe . Sixth Form oferuje ponad 45 kursów. Są to studia multimedialne , studia filmowe, fotograficzne, fizyki , sztuki, opieki nad dziećmi  i psychologii. Na szczególną uwagę zasługuje model mentoringu, którego pionierem jest Uniwersytetet Yale. Indywidualna nauka wśród studentów jest również promowana z naciskiem na wykorzystanie technologii ICT w programach nauczania.