Skonstruowaliśmy i wydrukowaliśmy w 3D makietę cubesata

0 Grupa fizyczna No Comments

3d1

Uczniowie kl. IIc mieli okazję skonstruować w biurze konstrukcyjnym makietę satelity. Podzieleni na 3 grupy, musieli sprostać zadaniu stworzenia własnego modelu satelity typu CubeSat. By przekonać się o powodzeniu „misji” nie trzeba było czekać długo. Do Gimnazjum nr 1 w zeszłą środę (01.10.14r) dostarczono tajemniczą przesyłkę. Była to mała, niepozorna paczuszka. Nie było wątpliwości. Po tygodniu wyczekiwania, uczniowie klasy IIc mogli na własne oczy zobaczyć efekty swojej pracy. Utworzony z najwyższą dbałością o detale, zaprojektowany w programie Autodesk® Inventor, wydrukowany w technologii 3D. Własnoręcznie zrobiony przez ów uczniów model CubeSat’a wreszcie ujrzał światło dzienne. Wy zaś jego wygląd możecie ocenić na zdjęciach znajdujących się powyżej.

3d