Our Category: Konferencje

Sukces naszych „Kosmicznych gimnazjalistów”

Konferencje | Nagrody i wyróżnienia Comments Off
Dnia 13 czerwca w Zespole Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku odbyła się konferencja Polskiej Szkoły Inzynierii Kosmicznej.
W trakcie konferencji odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „ Budowa cansat w systemie canduino”
Jurorzy dr Marcin Stolarski, dr Roman Wawrzaszek z Centrum Badań Kosmicznych oraz Grzegorz Wożniak z Centrum Astronomicznego Mikołaja Kopernika ocenili ponad dwumiesiączna pracę uczniów.
Dwa niezależne zespoły z Gimnazjum nr 1 w Lęborku zajęły odpowiednio I i III miejsce.
Gratulujemy laureatom.

Dnia 13 czerwca w Zespole Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku odbyła się konferencja Polskiej Szkoły Inzynierii Kosmicznej. W trakcie konferencji odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „ Budowa cansat w systemie canduino” Jurorzy dr Marcin Stolarski, dr Roman Wawrzaszek z Centrum Badań Kosmicznych oraz Grzegorz Wożniak z Centrum Astronomicznego Mikołaja Kopernika ocenili ponad dwumiesiączna pracę uczniów. […]

Uczestniczyliśmy w konferencji Near Space

Konferencje Comments Off

Dnia 16.04.2016 roku uczestniczyliśmy w pierwszej w Polsce konferencji naukowej Near Space Conference w Toruniu (www.nearspace.pl).

This slideshow requires JavaScript.

Konferencja Near Space: Forum wymiany wiedzy i doświadczeń – konferencja i warsztaty dla uczniów, studentów, nauczycieli oraz sympatyków tematyki. Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, w epoce technologicznej. Doświadczamy eksploracji kosmosu. Bywamy coraz dalej, a wszechświat nie jest już dla nas tajemnicą. W czasie konferencji odbywają się prelekcje oraz warsztaty, a wszyscy razem mogą uczestniczyć w starcie misji balonu stratosferycznego.

W czasie konferencji braliśmy udział w licznych warsztatach, na których wiele się nauczyliśmy. Mieliśmy, także szansę sprawdzić się jako prelegenci! KOSMOS!

Dnia 16.04.2016 roku uczestniczyliśmy w pierwszej w Polsce konferencji naukowej Near Space Conference w Toruniu (www.nearspace.pl). Konferencja Near Space: Forum wymiany wiedzy i doświadczeń – konferencja i warsztaty dla uczniów, studentów, nauczycieli oraz sympatyków tematyki. Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, w epoce technologicznej. Doświadczamy eksploracji kosmosu. Bywamy coraz dalej, a wszechświat nie jest już dla nas tajemnicą. W czasie konferencji odbywają się prelekcje oraz warsztaty, a wszyscy […]

Nasi uczniowie jako prelegenci na ogólnopolskiej konferencji kosmicznej

Konferencje Comments Off

Screenshot_1

Zobacz: http://nearspace.pl/prelegenci/

Zobacz: http://nearspace.pl/prelegenci/

Polskie satelity – telekonferencja z Panem T. Zawistowskim z CBK PAN

Konferencje Comments Off
W dniu 8 marca 2016 r. uczniowie klasy IIc Gimnazjum nr 1 z Lęborka – biorący udział w projekcie Pan Stanisław – uczestniczyli w telekonferencji z panem mgr inż. Tomaszem Zawistowskim z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie, kierownikiem projektu BRITE-PL.
Pan Zawistowski opowiedział uczniom jak tworzy się satelity, jak wyglądają i ile trwa ich budowa. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o pierwszych polskich satelitach naukowych Brite-PL1 Lem i Brite-PL2 Heweliusz.
Po telekonferencji zainteresowani tematem uczniowie zadawali Panu Tomaszowi wiele ciekawych pytań. Była to dla uczniów wspaniała żywa lekcja, która zachęciła ich do pogłębienia swojej wiedzy na temat satelitów i całego kosmosu.

W dniu 8 marca 2016 r. uczniowie klasy IIc Gimnazjum nr 1 z Lęborka – biorący udział w projekcie Pan Stanisław – uczestniczyli w telekonferencji z panem mgr inż. Tomaszem Zawistowskim z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie, kierownikiem projektu BRITE-PL. Pan Zawistowski opowiedział uczniom jak tworzy się satelity, jak wyglądają i ile trwa ich […]

Konferencja Near Space

Konferencje Comments Off

zaproszenie_nearspace
Konferencja Near Space odbędzie się 16 kwietnia 2016 roku. Jest to forum wymiany wiedzy i doświadczeń – konferencja i warsztaty dla uczniów, studentów, nauczycieli oraz sympatyków tematyki. Ekipa projektowa Pan Stanisław, także tam będzie! :) 

Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, w epoce technologicznej. Doświadczamy eksploracji kosmosu. Bywamy coraz dalej, a wszechświat nie jest już dla nas tajemnicą. Czy jednak wystarczająco dużo wiemy o najbliższym nam środowisku? Near Space to przestrzeń gdzie nadal niewiele osób może bywać. To piloci odrzutowców wojskowych, astronauci.

Rejestracja oraz więcej informacji na stronie konferencji:

http://nearspace.pl/

Screenshot_3

Konferencja Near Space odbędzie się 16 kwietnia 2016 roku. Jest to forum wymiany wiedzy i doświadczeń – konferencja i warsztaty dla uczniów, studentów, nauczycieli oraz sympatyków tematyki. Ekipa projektowa Pan Stanisław, także tam będzie!   Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, w epoce technologicznej. Doświadczamy eksploracji kosmosu. Bywamy coraz dalej, a wszechświat nie jest już […]

„Pan Stanisław” otrzymał wyróżnienie

Konferencje Comments Off

IMG_1419 Na międzynarodowej Konferencji  „Meet the Space” organizowanej 27.11.2015 w Krakowie projekt „Pan Stanisław” otrzymał wyróżnienie.

To miłe znaleźć się wśród tak zaawansowanych kosmicznie projektów i wydarzeń w Polsce.
 Przedstawiamy film z wydarzeń kosmicznych a w nim kilka słów o nas
Film z konferencji Meet The Space
autor – Michał Czapski
IMG_1419

Na międzynarodowej Konferencji  „Meet the Space” organizowanej 27.11.2015 w Krakowie projekt „Pan Stanisław” otrzymał wyróżnienie. To miłe znaleźć się wśród tak zaawansowanych kosmicznie projektów i wydarzeń w Polsce.  Przedstawiamy film z wydarzeń kosmicznych a w nim kilka słów o nas Film z konferencji Meet The Space autor – Michał Czapski https://vimeo.com/14719

Konferecja uroczyście otwierająca program Pan Stanisław w Słupsku

Konferencje | Pan Stanisław na świecie | Słupsk w kosmosie Comments Off

21 października 2015 roku w Słupsku miała miejsce konferencja uroczyście otwierająca program Pan Stanisław w Słupsku. Spotkanie rozpoczął prezydent miasta Słupsk pan Robert Biedroń. Nie mógł uczestniczyć osobiście w spotkaniu, więc przywitał wszystkich ze Strasburga za pomocą kamerki internetowej. Na scenie występowali uczniowie gimnazjum nr. 1 w Lęborku, dr.inż. Marcin Stolarski oraz dr Paweł Lejba. Nowi uczestnicy projektu zostali zapoznani z jego zeszłorocznymi osiągnięciami i celami na ten rok. Dowiedzieli się, że głównym zadaniem jest zbudowanie satelity i wysłanie jej na granicę kosmosu. Nie zapomniano także o osobach, którym zawdzięcza się to całe przedsięwzięcie. Nagrodą Honorowego Przyjaciela Projektu zaszczycono pana Tomasza Lewistowskiego. Niespodzianką dla wszystkich uczestników konferencji był występ Julity Zielińskiej, piosenka napisana specjalnie dla projektu Pan Stanisław „Kosmoozyka”.

21 października 2015 roku w Słupsku miała miejsce konferencja uroczyście otwierająca program Pan Stanisław w Słupsku. Spotkanie rozpoczął prezydent miasta Słupsk pan Robert Biedroń. Nie mógł uczestniczyć osobiście w spotkaniu, więc przywitał wszystkich ze Strasburga za pomocą kamerki internetowej. Na scenie występowali uczniowie gimnazjum nr. 1 w Lęborku, dr.inż. Marcin Stolarski oraz dr Paweł Lejba. […]

Udział w międzynarodowej konferencji „Meet the space”

Grupa astrobiologiczna | Grupa fizyczna | Konferencje | Microsoft Comments Off

banner-przezroczysty2-e1406664673700
W piątek mieliśmy telekonferencje z Polskim Towarzystwem Rakietowym za pomocą narzędzia Microsoft Lync, na której dowiedzieliśmy się jak budować rakiety i jakie sprytne rozwiązania są w nich wykorzystane. Konferencja była zrealizowana na większą skalę, niż te w których do tej pory uczestniczyliśmy. Było na niej kilkaset osób oraz szkoły . Nieźle przedstawiony interesujący temat. Bardzo nam się podobało.

W piątek mieliśmy telekonferencje z Polskim Towarzystwem Rakietowym za pomocą narzędzia Microsoft Lync, na której dowiedzieliśmy się jak budować rakiety i jakie sprytne rozwiązania są w nich wykorzystane. Konferencja była zrealizowana na większą skalę, niż te w których do tej pory uczestniczyliśmy. Było na niej kilkaset osób oraz szkoły . Nieźle przedstawiony interesujący temat. Bardzo […]

Pan Stanisław na konferencji Astronomia i Badania Kosmiczne w edukacji

0 Konferencje No Comments

Bez tytułucbk

Miło było posłuchać ludzi z pasją. Interesująco i inspirująco.

Cała ekipa „Pana Stanisława” gratuluje organizatorom!!!

Bez tytułucbk

Miło było posłuchać ludzi z pasją. Interesująco i inspirująco. Cała ekipa „Pana Stanisława” gratuluje organizatorom!!!