Our Category: Partnerzy

Telekonferencje Polskiej Szkoły Inżynierii Kosmicznej

Partnerzy | Przyjaciele Comments Off

image 20 uczniów ( osiemnastu z IIIc i dwóch z IIa) naszej szkoły buduje i programuje roboty w ramach projektu Polskiej Szkoły Inżynierii Kosmicznej. W ramach projektu odbyły sie warsztaty szkoleniowe oraz telekonferencje z panem dr Marcinem Stolarskim pracownikiem Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie. Ostatnia telekonferencja miała miejsce 23.05.2016. Nasze roboty zostana wysłane na granice stratosfery podczas misji w Centrum Badań Kosmicznych w Borowcu dnia 4.06.2016. Wyniki pracy badawczej oraz konkursu poznamy podczas konferencji dnia 13.06.2016.

20 uczniów ( osiemnastu z IIIc i dwóch z IIa) naszej szkoły buduje i programuje roboty w ramach projektu Polskiej Szkoły Inżynierii Kosmicznej. W ramach projektu odbyły sie warsztaty szkoleniowe oraz telekonferencje z panem dr Marcinem Stolarskim pracownikiem Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie. Ostatnia telekonferencja miała miejsce 23.05.2016. Nasze roboty zostana wysłane na granice stratosfery […]

Fenomenalny BikeMike

Partnerzy Comments Off

This slideshow requires JavaScript.

This slideshow requires JavaScript. #gallery-3164-2-slideshow .slideshow-slide img { max-height: 410px; /* Emulate max-height in IE 6 */ _height: expression(this.scrollHeight >= 410 ? '410px' : 'auto'); }

BikeMic

0 Partnerzy No Comments

cropped-bikemic_tablica_2

Zostaliśmy oficjalnym partnerem projektu BikeMIC !:)

cropped-bikemic_tablica_2

Zostaliśmy oficjalnym partnerem projektu BikeMIC !:)

Dziękujemy !

0 Partnerzy No Comments

plakat sponsorzy

plakat sponsorzy

Nasze projektowe ufoludki

Partnerzy Comments Off

This slideshow requires JavaScript.

This slideshow requires JavaScript. #gallery-3191-4-slideshow .slideshow-slide img { max-height: 410px; /* Emulate max-height in IE 6 */ _height: expression(this.scrollHeight >= 410 ? '410px' : 'auto'); }

Kapsuły gotowe do testów naziemnych

0 Grupa astrobiologiczna | Grupa fizyczna | Partnerzy No Comments

1959837_10152264887297957_3817275101481783847_n
Pani Agata Kołodziejczyk i Polskie Towarzystwo Rakietowe wykonało kapsuły jakie wykorzystamy w lotach stratosferycznych.

1959837_10152264887297957_3817275101481783847_n

Pani Agata Kołodziejczyk i Polskie Towarzystwo Rakietowe wykonało kapsuły jakie wykorzystamy w lotach stratosferycznych.

DRONY Z WB ELEKTRONICS

0 Partnerzy No Comments

choisir-drone

W trakcie dwóch misji stratosferycznych wezmą udział dodatkowo DRONY z WB Elektronics. Przedstawicile z WB Elektronics planują przyjechać z z systemem bezzałogowym klasy mini o nazwie VIRTUS. Jest to platforma wielowirnikowa (multikopter). Planowany lot dzienny oraz nocny.

Kilka słów o WB Elektronics:

WB Electronics, prywatna spółka z Ożarowa Mazowieckiego o całkowicie polskim kapitale, jest jedną z ważniejszych firm polskiego rynku zbrojeniowego.

Firma, jako jeden z głównych dostawców dla Sił Zbrojnych RP, od ponad dziesięciu lat aktywnie przyczynia się do poprawienia zdolności obronnych polskiej armii. Dotyczy to zarówno tworzenia nowych technologii jak i modernizacji sprzętu wojskowego.
Panie Wojtku, dziekujemy bardzo !!!

01

W trakcie dwóch misji stratosferycznych wezmą udział dodatkowo DRONY z WB Elektronics. Przedstawicile z WB Elektronics planują przyjechać z z systemem bezzałogowym klasy mini o nazwie VIRTUS. Jest to platforma wielowirnikowa (multikopter). Planowany lot dzienny oraz nocny. Kilka słów o WB Elektronics: WB Electronics, prywatna spółka z Ożarowa Mazowieckiego o całkowicie polskim kapitale, jest jedną […]

Spotkanie partnerów projektu w Gdańsku

0 Microsoft | Partnerzy No Comments

This slideshow requires JavaScript.

We wtorek 24 czerwca odbyło się spotkanie partnerów Projektu w Gdańsku, w spotkaniu udział wzięli:

Sylwia Frączkowska  – Microsoft

Marcin Stolarski – CBK Warszawa

Krzysztof Zawierucha – for Science

Maciej Jakimiec – Copernicus project

Krzysztof Kanafka, Adam Piech, Maciej Mickiewicz – Kosmonauta.net

Katarzyna Koszalka- Szkibiel – Textile Product Designer

Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele Gimnazjum nr 1

Dodatkowo w telekonferencji:

Tomasz Zawistowski – CBK Warszawa

Agata Kołodziejczyk – Uniwersytet Jagielloński

Tematy poruszane na spotkaniu to: logistyka misji balonowej, projektowanie i montaż prototypu, montaż optyki na prototypie, zajęcia z projektowania i produkcji odzieży z użyciem najnowszych technologii, misja astrobiologiczna i wykorzystanie badań pilotażowych w przyszłości.

2

We wtorek 24 czerwca odbyło się spotkanie partnerów Projektu w Gdańsku, w spotkaniu udział wzięli: Sylwia Frączkowska  – Microsoft Marcin Stolarski – CBK Warszawa Krzysztof Zawierucha – for Science Maciej Jakimiec – Copernicus project Krzysztof Kanafka, Adam Piech, Maciej Mickiewicz – Kosmonauta.net Katarzyna Koszalka- Szkibiel – Textile Product Designer Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele Gimnazjum nr 1 […]

Praca nad nośnikiem dla mikroorganizmów w misji balonowej

2 Grupa astrobiologiczna | Grupa fizyczna | Partnerzy 2 Comments

Slajd1
Nasz przyjaciel pani Agata Kołodziejczyk oraz Polskie Towarzystwo Rakietowe pracują nad nośnikiem dla mikroorganizmów w misji balonowej
z listu Pani Agaty..

„Jeśli chodzi o nośnik eksperymentu astrobiologicznego, to jest on w trakcie konstrukcji.
Przewidujemy ukończenie budowy pierwszej kapsuły w ostatnich dniach czerwca.
Będzie ważył ok. 300g, o wymiarach 10cmx10cmx10cm.
Kluczową częścią jest cylinder z osadzonymi szczelnie zamkniętymi eppendorfami (nie ma polskiego odpowiednika tych laboratoryjnych termoodpornych i ciśnienioodpornych naczyniek laboratoryjnych).
Będzie ich 48, po 12 rozmieszczonych w 4 rzędach w taki sposób, aby światło dochodziło równomiernie do każdej próbki. Cylinder będzie dodatkowo owinięty błyszczącą folią termiczną aby umożliwić jak największe naświetlenie próbek w misji dziennej. W misji nocnej takiej folii nie będzie. Pręty węglowe naokoło cylindra umocnione będą dodatkowo żyłką wędkarską i stanowić będą ochronę przed mechanicznym uszkodzeniem zawartości cylindra w czasie zderzenia z ziemią.
Całość będzie umocowana czterema sznurkami do głównego panelu w celu stabilizacji nośnika”

Slajd1

Nasz przyjaciel pani Agata Kołodziejczyk oraz Polskie Towarzystwo Rakietowe pracują nad nośnikiem dla mikroorganizmów w misji balonowej z listu Pani Agaty.. „Jeśli chodzi o nośnik eksperymentu astrobiologicznego, to jest on w trakcie konstrukcji. Przewidujemy ukończenie budowy pierwszej kapsuły w ostatnich dniach czerwca. Będzie ważył ok. 300g, o wymiarach 10cmx10cmx10cm. Kluczową częścią jest cylinder z osadzonymi […]

Julita Zielińska finalistką Skoda Auto Muzyka

0 Inne | Partnerzy No Comments

Autorka piosenki naszego poprzedniego projektu „Lodówka” (www.lodowkabeztajemnic.com) została finalistką konkursu Skoda Auto Muzyka ! Gratulujemy!

Zobacz piosenkę o Lodówce w jej wykonaniu :

Autorka piosenki naszego poprzedniego projektu „Lodówka” (www.lodowkabeztajemnic.com) została finalistką konkursu Skoda Auto Muzyka ! Gratulujemy! Zobacz piosenkę o Lodówce w jej wykonaniu :