Our Category: LEM (oniada)

Lemoniada – dzień z Lemem w naszej szkole

LEM (oniada) Comments Off

Pod nazwą LEMoniada w Gimnazjum nr 1  w dniu 18 maja odbyła się akcja happeningowa poświęcona Stanisławowi Lemowi. Akcja była elementem projektu Pan Stanisław. Podczas długiej przerwy w naszej szkole rozdawano dobrą lemoniadę. Natomiast podczas lekcji książki Stanisława Lema promowała ekipa ze Star Wars –  Polisch Garrison Pomeranian. Oprócz nietypowej promocji ksiązek, odywały się quizy i zabawa z cytatami. Klasa II c dodatkowo obejrzała film ” Gwiezdny podróznik”, który otrzymała od Pani Sylwii Frączkowskiej.

Pod nazwą LEMoniada w Gimnazjum nr 1  w dniu 18 maja odbyła się akcja happeningowa poświęcona Stanisławowi Lemowi. Akcja była elementem projektu Pan Stanisław. Podczas długiej przerwy w naszej szkole rozdawano dobrą lemoniadę. Natomiast podczas lekcji książki Stanisława Lema promowała ekipa ze Star Wars –  Polisch Garrison Pomeranian. Oprócz nietypowej promocji ksiązek, odywały się quizy […]

Wycinek ze strony LEM.pl

LEM (oniada) | Friends Comments Off

Miło nam powiadomić, że uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Lęborku wyraźnie się rozkręcają i nie tracą młodzieńczego zapału. Projekt Pan Stanisław, czyli szkoła w kosmosie, powstał niejako w odpowiedzi na dramatyczny apel Ijona Tichego „Ratujmy Kosmos”. Swój głośny list otwarty w sprawie zaśmiecania i dewastacji przestrzeni kosmicznej bohater „Dzienników gwiazdowych” kończy słowami:

Zniknęły już z powierzchni planet takie gatunki, jak warłaj modry czy przebizad uporek. Giną tysiące innych. Od chmur śmieci powiększają się plamy na słońcach. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy największą nagrodą dla dziecka była obietnica niedzielnej przejażdżki na Marsa, a teraz rozkapryszony malec nie zje śniadania, jeśli ojciec nie wywoła dlań specjalnej eksplozji gwiazdy supernowej! Marnując dla takich zachcianek energię kosmiczną, zanieczyszczając meteory i planety, pustosząc skarbiec Rezerwatu, na każdym kroku pozostawiając po sobie w galaktycznych przestworzach skorupy, ogryzki, papiery, rujnujemy Wszechświat, zamieniamy go w jedną wielką zbiornicę odpadków. Czas najwyższy opamiętać się i przystąpić do egzekwowania obowiązujących przepisów. W przeświadczeniu, że groźna jest każda chwila zwłoki, biję na alarm, wzywając do ratowania Kosmosu.

Teraz młodzi argonauci i przyszli astroinżynierowie przesłali nam bardzo udany i sympatyczny projekt etykiety napoju gazowanego, który uświetni Dzień Lema obchodzony w szkole. Na stronie http://panstanislaw.edu.pl/ znajdziecie więcej informacji oraz prac graficznych, inspirowanych twórczością Lema. Gratulujemy i oczywiście trzymamy kciuki za kosmiczną ekspansję.

lem_kosmiczna_cytryna

Miło nam powiadomić, że uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Lęborku wyraźnie się rozkręcają i nie tracą młodzieńczego zapału. Projekt Pan Stanisław, czyli szkoła w kosmosie, powstał niejako w odpowiedzi na dramatyczny apel Ijona Tichego „Ratujmy Kosmos”. Swój głośny list otwarty w sprawie zaśmiecania i dewastacji przestrzeni kosmicznej bohater „Dzienników gwiazdowych” kończy słowami: Zniknęły już z powierzchni planet […]

LEMoniada – 18

LEM (oniada) Comments Off

Scan0016

LEMoniada – 17

LEM (oniada) Comments Off

Scan0015

LEMoniada – 16

LEM (oniada) Comments Off

Scan0014

LEMoniada – 15

LEM (oniada) Comments Off

Scan0013

LEMoniada – 14

LEM (oniada) Comments Off

Scan0012

LEMoniada – 13

LEM (oniada) Comments Off

Scan0011

LEMoniada – 12

LEM (oniada) Comments Off

Scan0010

LEMoniada – 11

LEM (oniada) Comments Off

Scan0009