Our Category: Przyjaciele

Misja stratosferyczna w Centrum Badań Kosmicznych w Borówcu

Grupa astrobiologiczna | Grupa fizyczna | Przyjaciele Comments Off

Dnia 04.06.2016 roku uczniowie klasy IIIc oraz IIc brali udział w misji stratosferycznej odbywającej się w Centrum Badań Kosmicznych w Borówcu. O 11.00 zaczęło się balonowanie czyli przygotowywanie balonu do wystrzelenia go na granicę stratosfery. Ze względów technicznych cześć badań i pomiarów przygotowano na ziemi. Po zakończonym eksperymencie nastąpiła prezentacja wszystkich projektów konkursowych. W najbliższy piatek 10 czerwca odbędzie się dodatkowa próba stratosferyczna do której załączone zostaną eksperymenty. Dane uzyskane podczas próby zostaną przesłane poszczególnym zespołom. Prezentacja zespołów i ich prac odbędzie się 13.06. 2016 podczas konferencji ” Polska Szkoła Inzynierii Kosmicznej” w Lęborku.

Dnia 04.06.2016 roku uczniowie klasy IIIc oraz IIc brali udział w misji stratosferycznej odbywającej się w Centrum Badań Kosmicznych w Borówcu. O 11.00 zaczęło się balonowanie czyli przygotowywanie balonu do wystrzelenia go na granicę stratosfery. Ze względów technicznych cześć badań i pomiarów przygotowano na ziemi. Po zakończonym eksperymencie nastąpiła prezentacja wszystkich projektów konkursowych. W najbliższy […]

Telekonferencje Polskiej Szkoły Inżynierii Kosmicznej

Partnerzy | Przyjaciele Comments Off

image 20 uczniów ( osiemnastu z IIIc i dwóch z IIa) naszej szkoły buduje i programuje roboty w ramach projektu Polskiej Szkoły Inżynierii Kosmicznej. W ramach projektu odbyły sie warsztaty szkoleniowe oraz telekonferencje z panem dr Marcinem Stolarskim pracownikiem Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie. Ostatnia telekonferencja miała miejsce 23.05.2016. Nasze roboty zostana wysłane na granice stratosfery podczas misji w Centrum Badań Kosmicznych w Borowcu dnia 4.06.2016. Wyniki pracy badawczej oraz konkursu poznamy podczas konferencji dnia 13.06.2016.

20 uczniów ( osiemnastu z IIIc i dwóch z IIa) naszej szkoły buduje i programuje roboty w ramach projektu Polskiej Szkoły Inżynierii Kosmicznej. W ramach projektu odbyły sie warsztaty szkoleniowe oraz telekonferencje z panem dr Marcinem Stolarskim pracownikiem Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie. Ostatnia telekonferencja miała miejsce 23.05.2016. Nasze roboty zostana wysłane na granice stratosfery […]

Wycinek ze strony LEM.pl

LEM (oniada) | Przyjaciele Comments Off

Miło nam powiadomić, że uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Lęborku wyraźnie się rozkręcają i nie tracą młodzieńczego zapału. Projekt Pan Stanisław, czyli szkoła w kosmosie, powstał niejako w odpowiedzi na dramatyczny apel Ijona Tichego „Ratujmy Kosmos”. Swój głośny list otwarty w sprawie zaśmiecania i dewastacji przestrzeni kosmicznej bohater „Dzienników gwiazdowych” kończy słowami:

Zniknęły już z powierzchni planet takie gatunki, jak warłaj modry czy przebizad uporek. Giną tysiące innych. Od chmur śmieci powiększają się plamy na słońcach. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy największą nagrodą dla dziecka była obietnica niedzielnej przejażdżki na Marsa, a teraz rozkapryszony malec nie zje śniadania, jeśli ojciec nie wywoła dlań specjalnej eksplozji gwiazdy supernowej! Marnując dla takich zachcianek energię kosmiczną, zanieczyszczając meteory i planety, pustosząc skarbiec Rezerwatu, na każdym kroku pozostawiając po sobie w galaktycznych przestworzach skorupy, ogryzki, papiery, rujnujemy Wszechświat, zamieniamy go w jedną wielką zbiornicę odpadków. Czas najwyższy opamiętać się i przystąpić do egzekwowania obowiązujących przepisów. W przeświadczeniu, że groźna jest każda chwila zwłoki, biję na alarm, wzywając do ratowania Kosmosu.

Teraz młodzi argonauci i przyszli astroinżynierowie przesłali nam bardzo udany i sympatyczny projekt etykiety napoju gazowanego, który uświetni Dzień Lema obchodzony w szkole. Na stronie http://panstanislaw.edu.pl/ znajdziecie więcej informacji oraz prac graficznych, inspirowanych twórczością Lema. Gratulujemy i oczywiście trzymamy kciuki za kosmiczną ekspansję.

lem_kosmiczna_cytryna

Miło nam powiadomić, że uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Lęborku wyraźnie się rozkręcają i nie tracą młodzieńczego zapału. Projekt Pan Stanisław, czyli szkoła w kosmosie, powstał niejako w odpowiedzi na dramatyczny apel Ijona Tichego „Ratujmy Kosmos”. Swój głośny list otwarty w sprawie zaśmiecania i dewastacji przestrzeni kosmicznej bohater „Dzienników gwiazdowych” kończy słowami: Zniknęły już z powierzchni planet […]

Mirosław Skowron – projektowy przyjaciel

Przyjaciele Comments Off

miroslawRedaktor działu opinie dziennika Super Express.

Studiował nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor, dziennikarz, korespondent wielu mediów, m.in. Super Expressu, Dziennika, Tygodnika Solidarność, Polskiego Radia Chicago-New York. W dorobku ma także trzy wydawnictwa książkowe o tematyce historyczno-politycznej i międzynarodowej, w tym jedną z przedmową Prezydenta RP.

Redaktor działu opinie dziennika Super Express. Studiował nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor, dziennikarz, korespondent wielu mediów, m.in. Super Expressu, Dziennika, Tygodnika Solidarność, Polskiego Radia Chicago-New York. W dorobku ma także trzy wydawnictwa książkowe o tematyce historyczno-politycznej i międzynarodowej, w tym jedną z przedmową Prezydenta RP.

Aleksandra Skowron – projektowy przyjaciel

Przyjaciele Comments Off

olaWłaściciel firmy Mediolia specjalizującej się w produkcji filmowej i telewizyjnej.

Studiowała dziennikarstwo na Université Libre de Bruxelles i Uniwersytecie Warszawskim, oraz reżyserię i operatorstwo w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie.  Swoją wiedzę poszerzała podczas międzynarodowych warsztatów w Rydze oraz Ołomuńcu. Pracowała m.in. w Télé Bruxelles, TVP, Dzienniku,  Życiu Warszawy, WOT, Tygodniku Solidarność, Bertelsmann Media, RRM FM i Głosie Wielkopolskim. W latach 2002-2009 korespondentka z Brukseli.

Właściciel firmy Mediolia specjalizującej się w produkcji filmowej i telewizyjnej. Studiowała dziennikarstwo na Université Libre de Bruxelles i Uniwersytecie Warszawskim, oraz reżyserię i operatorstwo w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie.  Swoją wiedzę poszerzała podczas międzynarodowych warsztatów w Rydze oraz Ołomuńcu. Pracowała m.in. w Télé Bruxelles, TVP, Dzienniku,  Życiu Warszawy, WOT, Tygodniku Solidarność, Bertelsmann Media, […]

Gimnazjum w Robakowie – nasi projektowi przyjaciele

Przyjaciele Comments Off

SONY DSC

mjr Paweł Muszyński – nowy przyjaciel

0 Przyjaciele No Comments

naszywka-logo tlo1mini
żołnierz GROM, obecnie prezes Stowarzyszenia Auxilium, przyjaciel harcerzy :)

naszywka-logo tlo1mini

żołnierz GROM, obecnie prezes Stowarzyszenia Auxilium, przyjaciel harcerzy

Kasia, nowy przyjaciel projektu

0 Przyjaciele No Comments

image003
Katarzyna Koszałka – Szkibiel
Ur 12.02.1983
Studiowała na ASP Gdansk, Instytut Wzornictwa Politechnika Koszalin, międzynarodowa szkoła charakteryzacji im Ewy Marii Dziewulskiej Warszawa oraz Bahcesehir University w Istambule.
Malarka, projektantka, graficzka.

image003

Katarzyna Koszałka – Szkibiel Ur 12.02.1983 Studiowała na ASP Gdansk, Instytut Wzornictwa Politechnika Koszalin, międzynarodowa szkoła charakteryzacji im Ewy Marii Dziewulskiej Warszawa oraz Bahcesehir University w Istambule. Malarka, projektantka, graficzka.

Sylwia Frączkowska

0 Przyjaciele No Comments

Sylwia Fraczkowska
Sylwia Frączkowska, od 15 lat związana z branżą informatyczną, były wieloletni pracownik Microsoft odpowiedzialna za realizację w Polsce ogólnoświatowego programu, Partners in Learning; skierowanego do szkół i nauczycieli. Prywatnie zapalona czytelniczka dobrej literatury, amatorka jogi i początkująca świeżo upieczona wegetarianka.

Sylwia Fraczkowska

Sylwia Frączkowska, od 15 lat związana z branżą informatyczną, były wieloletni pracownik Microsoft odpowiedzialna za realizację w Polsce ogólnoświatowego programu, Partners in Learning; skierowanego do szkół i nauczycieli. Prywatnie zapalona czytelniczka dobrej literatury, amatorka jogi i początkująca świeżo upieczona wegetarianka.

Dr Agata Kołodziejczyk – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

0 Przyjaciele No Comments

agata2
Asystent naukowy w Instytucie Nauk o Środowisku, z wykształcenia neurobiolog,
absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie w Sztokholmie.
Specjalizuje się w dekodowaniu połączeń nerwowych w mózgu poprzez wizualizacje
neuroprzekaźników i ich receptorów w mikroskopie konfokalnym.
Jednym z ciekawszych jej odkryć jest „wewnętrzna powieka” w oku owadów.
Obecnie naukowo zajmuje się badaniem zmian zachodzących w mózgu pod wpływem agresji u gryzonia, nornicy rudej.
Dodatkowo interesuje się astrobiologią, zwłaszcza konfrontacją biologii z kosmosem.
Jest koordynatorem konferencji naukowych w stowarzyszeniu Astronomia Nova (www.astronomianova.org).
Pomaga w budowie pierwszego w Polsce prywatnego obserwatorium astronomicznego,
organizuje naukową misję stratosferyczną,
prowadzi zajęcia dla młodzieży i nauczycieli oraz pisze artykuły popularyzujące astrobiologię.

agata2

Asystent naukowy w Instytucie Nauk o Środowisku, z wykształcenia neurobiolog, absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie w Sztokholmie. Specjalizuje się w dekodowaniu połączeń nerwowych w mózgu poprzez wizualizacje neuroprzekaźników i ich receptorów w mikroskopie konfokalnym. Jednym z ciekawszych jej odkryć jest „wewnętrzna powieka” w oku owadów. Obecnie naukowo zajmuje się badaniem zmian zachodzących w mózgu pod […]